Каква е состојбата во Косово еден ден по посетата на Вучиќ?

Србите во Косово само еден ден по посетата на претседателот Александар Вучиќ, велат дека посетата им донела надеж дека се ќе биде подобро.

Како што пренесува српскиот Курир, граѓаните велат ќе бараат решение за стабилна и безбедна иднина.

Ден по посетата на Вучиќ се е мирно и без блокади.

 

 

 

 

 

10.09.2018 - 09:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега