Каков татко, таков син: Роналдо јуниор го засени својот татко (видео)

Репрезентацијата на Португалија убедливо го совлада Алжир во Лисабон во четвртокот вечерта во последниот контролен меч пред Мундијалот.

Пред натпреварот на теренот се појави синот на најдобриот португалски фудбалер, Кристијано Роналдо Јуниор.

Момчето си поигра со топката и на ефектен начин ја погоди мрежата.

Сите навивачи беа воодушевени, а таткото Кристијано горд на својот син.

 

 

 

10.06.2018 - 11:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега