Каков татко таков син - ова е татко му на Андреј од ДНК

 

ндреја Ѓорѓиески од најпопуларното домашно дуо „ДНК“, на својот Фејсбук профил објави фотографија преку која конечно имаме прилика да го запознаеме неговиот татко, чија слика и прилика е токму тој.

– Ова лево од мене е татко ми кој пред година и пол стана дедо, а ова десно од мене е доктор Никола Христов, еден од најдобрите кардиоваскуларни хирурзи кој искривените каротиди на татко ми низ кои срцето ја испраќа крвта до мозокот и го храни со кислород му ги ги испраќа како “пушка“ и е многу можно да му ја овозможи да дочека да стане прадедо, напиша Андреја над фотографија.

 

 

 

 

17.07.2017 - 13:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа