Каков хит: Еве зошто треба да го ставите компирот во машина за садови

 

Сакате пире, пржен или рестован компир? Ако одговорот е да, тогаш овој трик целосно ќе ви ја олесни подгоовката.

Доколку често подготвувате јадења од компир, важно е да знаете дека овој трик ќе ви заштеди многу време.

Имено, доколку сакате да го намалите времето за подготовка на компирот, верувале или не, но машината за миење садови може да ви омогне.

Наместо да се мачите со мијалникот, едноставно ставете го компирот во машина за пиење садови и на брзина измијте го.

Поголемиот број машини имаат опција за брзо миење и така компирот брзо ќе биде спремен за понатамошна подготовка.

 

 

 

01.08.2017 - 18:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа