Како во акционен филм: Голема акција на сараевската полиција (видео)

Припадници на специјалната единица на полицијата во Сараево во неколку населби спроведе голема акција поради трговија на дрога.

Акцијата е изведена под надзор на Обвинителството, а приведени се повеќе луѓе.

 

Босанските медиуми пишуваат дека се направени претреси на повеќе локации и оти се пронајдени дрога и оружје.

Жителите на сараевската населба Ступ беа зачудени додека ја гледаа сцената која ги потсетувала на холивудски акционен филм.

-Изгледаше спектакуларно, специјаците од тринаесеттиот кат се спуштаа на седми, каде што влетаа во еден стан, изјави еден очевидец.

 

 

 

13.09.2017 - 12:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа