Како изгледала Шакира пред 25 години (фото)

 

Од кога се појави на сцената, колумбиската пејачка Шакира, е претпознатлива по својот специфичен глас но и по својата коса.

На почетокот од кариерата таа беше со шатирани прамени а сега е целосна плавуша, иако самиот факт дека е од Колубија, многу е веројатно да има темна коса.

На Твитер е објавена фотографија од пејачката од 1992 година на која таа има црна коса.

Погледнете како изгледа:

 

 

 

 

 

13.09.2017 - 21:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа