Кај осуденик во штипскиот затвор пронајдени 22 пакувања марихуана

 

МВР информира дека вчера во 22.15 часот во СВР Штип пристигнала пријава дека во затворот Штип кај осуденикот К.Е.(33) се пронајдени 22 пакувања марихуана, едно ќесе со остатоци од прашкаста материја и таблета.

Увид на местото извршила екипа од СВР Штип, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 
16.08.2022 - 12:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега