Кадриу: По укинатиот притвор на Јанева добивме СМС од Русковска

Судијата Сафет Кадриу кој е портпарол на Апелацискиот суд во Скопје денеска потврди дека второстепениот суд одржал колегуим по обвинувањата на обвинителката Вилма Русковска која рече дека ќе има и финансиска инспекција.

- „Да, одржавме колегиум, но за тоа што се случувало ќе бидете информирани во соопштение кое набрзо ќе биде објавено на официјалната веб-страница на нашиот суд. Точно е и дека имаше смс порака од обвинителката, но ве молам бидете трпеливи додека да го објавиме соопштението“, рече судијата Кадриу за МКД.МК.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.11.2019 - 12:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега