Каде треба да гласате? - Проверете дали е променето вашето избирачкото место

Дел од избирачките места кои не ги задоволуваат здравствените протоколи се пременети поради пандемијата со коронавирусот.

А на веб страницата на Државната изборна комисија можете да проверите каде треба да гласате.

Во училиштата каде што ќе се гласа, обезбедени се доволен број на училници, додека во некои општини се обезбедени и спортските сали за да се одржи гласањето. Во мал дел од руралните средини каде што има мал број на гласачи ќе се закупат и приватни објекти за да се одржи гласањето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.07.2020 - 23:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега