Каде низ Македонија вее снег во моментов?

Снег утрово врне во ски центарот Попова Шапка, додека во Маврово сликата од викендов непроменета.

Дождот го пролонгираше отворањето на ски сезоната во Маврово додека на Попова Шапка иако има снег сезоната засега се уште затворена.

Сликата на Пониква, Крушево и Нижо Поле исто така е непроменета, без снег.

Од УХМР најавуваат нови врнежи од снег во следните денови, а дали тоа ќе доведе до поволни услови за старт на новата ски сезона во земјава засега е непознато.

Детално каква е состојбата насекаде можете да погледнете на „Skimacedonia.mk

06.12.2021 - 10:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега