Каде елката треба да стои во соба ако сакате здравје, а каде за да добиете пари и кариера во 2020 година

Ако ги следиме советите на древната кинеска техника Фенг Шуи, може да го накитиме домот така што ќе имаме многу среќни мигови во него.

За да имаме позитивна енергија во куќата, елката се препорачува да се накити со црвени лампиони, а се препорачуваат и лилакови. Сепа, треба да се води сметка за главниот Фенг Шуи елемент, рамнотежата. Така, ако претераме со црвената боја тоа ќе доведе до емоционални испади и проблеми.

Се преорачуваат и сиви, сребрени и бели лампиони и декори.

Според Фенг Шуи совршено место за елка е она до дрвени елементи.

На Исток елката привлекува здравје и среќа, на Југоисток пари, на Југ успех на работа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.12.2019 - 13:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега