Кацарска: Ченто го удрил села со чадор, а на Заев му удрил клоца

За време на денешното рочиште во Кривичен за Крвавиот четврток во Собранието, при што се читаа пресуди, судијката Добрила Кацарска соопшти дека Јане Ченто го удрил пратеникот Зијадин Села со црвен чадор, а тоа се гледало на прибавените снимки. 

кацарска истакна и дека Ченто му удрил и клоца на тогашниот пратеник, а сега премиер Зоран Заев, пренесе Тв21.

Ченто доби казна од 15 години затвор, а во овој случај највисока казна од 18. години затвор доби Митко Чавков.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 17:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега