Јули сепак нема да биде толку пеколен: Ввременска прогноза за цел месец

Летото календарски започна, а со тоа и температурите веќе се вообичаено покачени, што е одраз на овој период од годината.

Јули месец како и секое лето носи топло време и температури над 30 степени, но според најновата прогноза за месецот кој започна, прогнозите дека ни претстојат  пеколни горештини, сосема се спротивна од вообичаените предвидувања.

Имено, наместо температури до 40 степени, јули ни носи максимални температури до 30-от степен. Погледнете го графичкиот приказ за месечната прогноза.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.07.2020 - 09:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега