ЈСП со важна вест: Автобуската во ГТЦ надвор од употреба

 

После месец дена откако беше вратена во употреба автобуската постојка на линијата 50 во Градскиот трговски центар, од вчера таа повторно е вон употреба, а како што информираат од ЈСП Скопје, се работи за извршување градежни кативности.

Автобусите со број 50 нема да застануваат во наредниве денови на станицата во ГТЦ затоа што се врши реконструкција на коловозот на оваа уличка.

Од ЈСП ќе известат кога ќе завршат работите и ќе се пушти автобуската.

 

 

 

20.03.2018 - 14:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа