ЈСП Скопје ја укинува туристичката линија „City tour“

 ЈСП Скопје соопшти дека се укинува линијата „City tour“, наменета за туристичко разгледување на градот.

Линијата нема да сообраќа во наредниов период, односно до идните одлуки согласно препораките и мерките за заштита и превенција од корона вирусот, неведуваат од ЈСП Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.03.2020 - 17:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега