ЈСП: Граѓаните да ги заменат истечените персонализирани картички за превоз

 Граѓаните, корисници на јавен превоз, сопственици на персонализирана електронска картичка „Скопска“ на која и е истечен рокот на важност, кој изнесува четири години од издавањето,  треба да ја заменат како би можеле да го користат превозот, информираат од ЈСП.

Обнова или замена на картичките може да се направи во центрите за персонализација на Транспортен центар (во автобусот), во центарот за персонализација во Карпош 2 и во Аеродром до ТЦ Капитол од 6 до 19:30 часот. Замената на картичките е на трошок на сопственикот на картичката.

Во случај картичката да е истечена, а на неа да има неискористени средства, тие системски ќе бидат префрлени на новата картичка.

Заинтересираните, статусот на картичката можат да го проверат во центар за персонализација. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.09.2019 - 16:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега