ЈП водовод и канализација информира: Во една скопска општина денеска ќе нема вода

Прекин во водоснабдувањето денеска од 11:30 часот ќе имаат дел од корисниците лоцирани на булеварот „АСНОМ“, ниска зона.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради поради уличен дефект на цевка со профил од 200 милиметри на крстосницата од булеварот „АСНОМ“ и улицата „Февруарски поход“.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.10.2019 - 12:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега