ЈП „Градски Паркинг“ – Скопје од денеска започнува со зимско сметање на работното време

Јавното претпријатие  „Градски Паркинг“ – Скопје од денеска започнува со зимско сметање на работното време.

Работното време во зоните А, Б и Ц ќе биде  од понеделник до петок од 07:00 часот до 21:00 часот, а во сабота од 07:00 до 14:00 часот.

На јавната површина наменета за паркирање зона Д работното време ќе биде од 07:00 часот до 23:00 часот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.10.2020 - 15:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега