Јовановски: Не смее да се дозволи глупоста на Катица да ни ги уништи идеалите за правна држава

Борјан Јовановски, новинарoт  ангажиран во 1ТВ со своја емисија, прв се јави со реакција во јавноста по вчерашното апсење на Борјан Јовановски и ocтавката на специјалната ooбвинителка Катица Јанева.

„Не смее да се дозволи глупоста на Катица да ни ги уништи идеалите за правна и демократска држава. Главите горе..оваа држава минува низ последните мелници на транзицијата и од нив ќе излезе онаква каква ни доликува да биде“ напиша Јовановски.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.07.2019 - 14:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега