Јовановски: До кога глаголот замина, ќе се ословува како избега?

Добро е што Стево Пендаровски е се’ уште претседател на “Cеверна” Македонија, во спротивно и тој се’ уште незаминатиот (од функцијата спречен), ќе мораше да си замине од овде, потсетува Владо Јовановски на изјавата на претседателот Пендаровски дека би си заминал од Македонија ако не беше претседател.

„До кога глаголот замина, ќе се ословува како, “избега”, пишува на Фејсбук актерот, Владо Јовановски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.02.2021 - 09:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега