Јавна дебата за загадување на воздухот

 

 

Во Младинскиот културен центар во Скопје денеска ќе се одржи јавната дебата на тема „Не оставај на друг, дојди за чист воздух" на која ќе учествува и заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули.

Јавната дебата за загадување на воздухот е организирана како завршница на Светската недела на вселената и е поддржана од програмата „NASA Datanauts“, во рамките на Open NASA. 

 

 

 

10.10.2017 - 08:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа