Јаулески: Основаме Академии за млади претприемачи за трансфер на знаење и технологии

Кандидатот за пратеник во изборната единца 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески на својата фејсбук страница сподели објава во која напиша дека со проектот Обнова на Македонија организираат бројни едукативни програми, семинари, обуки и работилници од областа на бизнисот, претприемништвото, иновациите и менаџментот.

Целосната објава може да ја погледнете во продолжение.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.07.2020 - 14:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега