Јаулески: Младите се во мизерија додека Заев седи во удобни фотелји

Младите се срамат од СДСМ и Зоран Заев.Младите секојдневно во полни автобуси ја напуштаат Македонија заради погубните политики на Заев и кликата околу него. Ова го вели Јаулески од ВМРО-ДПМНЕ.

- Само во еден ден од мал град од Источна Македонија, како што е Делчево си заминале над 1000 луѓе, од кои голем број млади. Криминалот и корупцијата кои се присутни во секоја пора на општеството ги принудуваат младите  по завршување на факултетот да ја напуштат Македонија. САД, Германија и другите европски држави се редовна дестинација каде младите работат како келнери со дипломи на инжињери. Заев и неговата клика ги лажеа младите додека да дојдат на власт. Оставаа патики и кондури пред владата, ветувајќи дека ќе ги вратат иселените млади. Не само што не ги вратија, туку и дополнително се иселуваат, секој ден се повеќе, вели јаулески.

Додава дека Зоран Заев и другите од неговата клика немаат кредибилитет да излезат пред младите, затоа што ги излажаа, искористија и злоупотребија. Младите никогааш повеќе нема да им веруваат на лагите на власта.

- И додека младите мизеруваат, функционерите на СДСМ седат во удобните фотељи во министерските кабинети. Младите страдаат, а функционерите се луксузираат. Ова мора да запре. СДСМ  мора час поскоро  да  замине. Предвремени избори што побрзо, вели тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.09.2019 - 12:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега