Јапонските навивачи покажаа што е култура: По завршување на натпреварот го исчистија ѓубрето зад себе во Саранск (видео)

„Самураите“ ја совладаа Колумбија со 2:1, но навивачитена Јапонија и покрај еуфоријата, не заборавија да ја остават трибината на „Мордовија арена“ каква што ја најдоа – чиста.

По завршување на средбата почнаа „акција“ за чистење на ѓубрето што го направија по што го напуштија стадионот.

 

 

 

19.06.2018 - 23:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега