Јанушев: Само држава со силен приватен сектор е силна држава

Носителот на листа во изборната единица 3 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на својата фејсбук страница објави видео обраќање.

„Само држава со силен приватен сектор е силна држава. Се обврзуваме на:

Намалување на данокот на добивка и персоналниот данок на доход на 8%

Повеќе средства за инвестиции во нови технологии и линии на производство

Царинска гилотиња и подобри услови при извоз и увоз

Реформи во инсепкцискиот систем

Приватниот сектор ќе биде стожер на државата“, напиша Јанушев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.07.2020 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега