Јанушев: Немој да мислите дека изјавата за Суетниот новинар и Педерот се врвот, тој може и „подобро” и „повеќе”

После изјавата на овој кој ми е срам да го наречам Премиер, навистина не знам што да напишам!  Имало многу “бисери” од Зоран Заев и до сега, само немој да мислите дека изјавата за Суетниот новинар и Педерот се врвот, ќе видите дека тој може и “подобро” и “повеќе”, напиша на Фејсбук генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

-И се ова во ист ден кога Блерим Беџети изјавувава како Заев барал од него да се смени Јово Вангеловски, Претседателот на Врховен суд! За крај еден краток коментар за аферата “Рекет” – не за џабе рекле: “ако сакаш работата да остане незавршена, формирај Комисија”.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2019 - 11:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега