Јанушев: Јас сум мајстор, направив два сина

Генералниот секретер на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев гостуваше во естрадниот магазин Бексјтеџ, каде зборуваше за својот приватен живот

Сo гледачите сподели дека како мал сакал да биде пилот, а тоа со сигурност ќе биде негова професија откако ќе заврши со политиката.
Јанушев е горд татко на два сина, Дамјан и Лука, а на прашањето дали со сопругата планирааат трето дете тој одговори: 

„Со Господ напред, ако го прашаме Влатко Ѓорчев ќе треба и на четврто“, кажа Јанушев.

Погледнете го целото интервју:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.12.2019 - 14:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега