Јанша по објавената снимка за Заев: Ова е владеење на правото во Македонија управувана од социјалистите

По најновата аудио бомба за мешањето на екс премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев во работата на СЈО и Врховниот суд, се огласи поранешниот словенечки премиер Јанез Јанша.

„Ова е владеење на правото во Македонија управувана од социјалистите. „Договорено е случаите да се укинат. Катица знае. Врховниот суд ќе донесе одлука, тие не можат да сторат ништо без Заев “.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.02.2020 - 14:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега