Јанкиески има скршеници на раката, а Ристовски расечена аркада по инцидентот во затворот во Шутка

Миле Јанакиески со скршеница на раката е пренесен во ГОБ „8-ми Септември“, додека Спиро Ристески добил медицинска помош по расечената аркада во стационарот во затворот, дознава ТВ21.

На двајцата екс министри синоќа им беше определен притвор за случувањата од “27 април”.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2019 - 16:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега