Јанева: Не знам дали ќе бидам осомничена за „Рекет“, прашајте ја Рускоска

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска по исказот за „Рекет“ кој го даде во Обвинителството, рече дека не се чувствува виновна.

На жешкото столче пред колешката Вилма Русковска одговараше четири часа, во друштво на адвокатот Стеван Павлевски.

Таа на новинарско прашање истакна дека не знае дали се инволвирани политичари во процесот.

На прашањето дали очекува истрагата да се прошири и на неа, таа кажа дека не знае и упати одговорот да се бара кај обвинителката Рускоска.

 

 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 17:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега