Јанева: Не знам дали има инволвирани политичари во Рекет

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска по исказот за Рекет кој го даде во Обвинителството, рече дека не се чувствува виновна.

Таа на новинарско прашање истакна дека не знае дали се инволвирани политичари во процесот.

На прашањето дали очекува истрагата да се прошири и на неа, упати одговорот да се бара кај обвинителката Рускоска.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 14:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега