Јанчев по разрешувањето: Господ нека им е нив на помош

Откако градоначалникот на Кавадарци и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Јанчев беше разрешен од Извршниот Комитет на оваа партија изјави:

-Немам што да коментирам. Господ нека им е нив на помош а јас бев и останувам ВМРО ДПМНЕ. Толкu имам само да искоментирам, друго нема потреба, вели тој, пренесе 1Тв.

 

 

 

22.10.2018 - 22:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега