Јаху заминува во историјата

Директорката на гигантот Јаху, Мариса Мејер, по четири ипол години го остава кормилото на фирмата и објавува дека ќе престане да постои под тоа име.

Тоа беше официјално потврдено во понеделникот, а компанијата ќе ја земе Верајзон за 4,8 милијарди долари.

Сепак, компанијата бара радикални начини да ја намали цената.

 

 

 
 
10.01.2017 - 11:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа