Ја запалила куќата, па си извадила столица, седнала на тревникот и гледала како гори (ВИДЕО)

Жена во Мериленд беше уапсена за обид за убиство откако ја запали својата куќа во која се наоѓало едно лице, па извадила столче на тревникот пред куќата и гледала како гори.

Гејл Митвели (47) е снимена како седи опуштено во градината, со книгата во скутот гледа како нејзиниот дом во Елктон исчезнува во пламен.

Очевидци изјавија дека Митевли запали оган на неколку места во куќата пред да излезе надвор и да му се восхитува од столот. На снимката се гледа како човек вика: „Е*ано ја запалила канти за ѓубре“.

"О Боже. Не ми се верува. Ја запали куќата и сега седи и гледа како гори куќата !!

За неколку моменти, целата куќа била обвиткана во црн чад, а штом пристигнале пожарникарите, од подрумот се слушнала жена како викала за помош. Минувачите потрчале да и помогнат и ја извлекле низ прозорецот.

Жната, идентификувана како Бленда Холбрук, не била повредена, а Мители во тоа време побегнал, но била фатена на неколку блока подалеку.

Официјални лица изјавија дека Митевли живеел во куќата со Холбрук и уште две лица и дека двајцата станари не биле во куќата за време на пожарот.

Засега не е позната причината за пожарот, но сестрата на Холбрук изјави дека Митвели се лекува од ментални проблеми.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.05.2021 - 14:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега