Ја загуби најважната битка, почина малиот Давид Стојановски

 

Давид Стојановски денес ја загуби најважната битка. Замина меѓу ангелите, прерано и маченички, објави кратовскиот портал „Аберџија“.

Давид е 13 – годишно дете од Кратово кое имаше рак на колено. Со бројни донации се собраа средства за итна операција на ногата и спасување на животот на детето што сакаше да биде фудбалер. По ампутацијата на ногата, на малиот Давид му беше вградена протеза за да може да се движи.

Но, карциномот се проширил и на белите дробови кој малиот јунак не можеше да го победи.

 

 

 

22.03.2018 - 16:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега