Ја убил касиерката поради заштитна маска: Маж пукал во супермаркет во Џорџија

Маж кој купувал во супермаркет во американската држава Џорџија застрелал и убил касиерка која го услужувала поради расправија за маска за лице, потоа го ранил и заменик-шерифот кој работел во таа продавница надвор од службата, објавија локалните власти.

Виктор Ли Такер (30) пукал во касиерката на супермаркетот со пиштол, а потоа пукал и во заменик-шерифот кој бил надвор од должноста. Во пукотниците и двајцата биле повредени, се вели во соопштението на полицијата во Џорџија, пренесува Ројтерс.

Такер и ранетиот заменик се во стабилна состојба, а касиерката која била погодена од куршум им подлегнала на повредите на самото место.

Не се дадени детали за спорот меѓу Такер и касиерката, а полицијата изјави дека го уапсила ранетиот напаѓач додека тој се обидувал да се провлече низ влезната врата на супермаркетот.

15.06.2021 - 09:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега