Ја пробил заштитната ограда и излетал од патот- најмалку 10 лица загинати

Најмалку 10 лица загинаа откако автобус се преврте, додека се движел низ улиците во Бразил кои се познати по опасните кривини- соопштија тамошните власти.

Според полицијата, најверојатно се работи за туристички автобус, но сеуште не е познато колку патници имало во автобусот.

Полицијата соопшти дека десетина лица се повредени откако автобусот се превртел и излетал од патот.

Инцидентот се случил во севернозападниот дел на Пјауи на патот кој е познат како „пат на смртта„

 

 

 

19.06.2017 - 15:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа