Ја избуши мрежата: Ова е голот на Ристовски кој ја крена Македонија на нозе (ВИДЕО)

 

Македонската фудбалска репрезентација доживеа пораз од Шпанија од 1-2 на арената „Филип Втори“ во Скопје во рамки на 6.коло во квалификациите за Светското првенство во Русија 2018 година. Стефан Ристовски пресече една топка на десно крило, сам истрча во противнапад и со проектил ја избуши мрежата на Давид Де Геа, што придонесе за воодушевување на трибините на „Филип Втори“.

 

 

 

 

12.06.2017 - 09:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа