Ја гледавме во „Зона Замфирова“: На врвот на популарноста исчезна - ова е актерката денес

Кога се појави во серијата „Мешовит брак“ следуваше вртоглав раст на нејзината популарност. Продолжи со уште посилно темпо, а потоа на самиот врв од славата и кариерата се повлече од актерската професија. Еве како актерката живее денес.

Ана Франиќ го остави семејството и пријателите во шок кога им кажа дека после само неколку месеци забавување со нуркачот Марко Изаковиќ од Сплит, донела одлука да се пресели таму.

 

Podstanar #myson #martinsin #unconditionallove #babyboy #nursing #minime #almost3months #fatmama

A post shared by Ana Franic (@ana_franic_izakovic) on Jan 14, 2018 at 10:32am PST

Следувала мала свадба на плажа со дваесетина најблиски луѓе. Една година подоцна, Ана и Марко го добил синот Андрија. Минатата година добиле уште еден син, Мартин.

Кариерата ја продолжила во сплитсиот театар, а судејќи по нејзините фотографии на Инстаграм, нималку не се кае што ја променила средината.

 

Sons #myson #mysons #andricabarabica #pregnancy #7monthspregnant #fatmommy

A post shared by Ana Franic (@ana_franic_izakovic) on Jul 31, 2017 at 9:07am PDT

Во ретките интервјуа напоменува дека многу ѝ недостасува Белград и дека се тру што е можно почесто да се враќа во својот град.

 

 

 

27.05.2018 - 11:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега