Ја дрогирале и силувале 48 часа

Англиската глумица и водителка Даниела Вестбрук ги шокираше своите најблиски и пријатели кога изјавила дека ја силувале дилери на дрога затоа што им должела пари. Да се потсетиме Даниела минатата година дала контровезна изјава во едно интервју во кое призна дека земала кокаин по раѓањето на својот син во 1966 година. Поради тоа што била зависничка од кокаин, должела пари на силерите, па тие пронашле начин како да и се осветат. Минатата година признала дека крадела пари од сопругот за да може да се дрогира. 

Минатата година ја издала книгата „Fiat, Hope and Clarity“ во која се опишува како дилерите ја силувале и ја затвориле во непознат стан кој се наоѓал во близина на нејзиниот. За стравичниот настан не знаеле ни семејството ни пријателите, затоа што таа со години ќутела. Водителката тогаш им должела 5000 фунти, а тоа биле најстрашните моменти во нејзиниот живот. 

 

 

најчитано сега