Извлечен „Мис Стоун", казна за сопствениците - се бара да се тргнат сите хаварисани возила

 

Сопствениците на бродот “Мис Стоун" од кој се излеа нафта во каналот, ќе платат казна. Како што пренесе Канал 5, општината денеска веќе го извади бродот со механизација, а трошоците се на товар на сопствениците.

Капетанијата ќе бара да се повлечат сите хаварисани и стари возила, а тука е и бродот Илинден, кој потона пред осум години.

излеаната нафта беше неутрализирана со специјални средства.

 

 

 

20.11.2017 - 14:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа