Израснала во сиромаштија и ја исмејувале за изгледот: Денес е најубава жена на светот

 

Израснала во сиромаштија и тешки услови, а сега е една од најбогатите и најубавите жени на светот. Убавата манекенка, Русинката Ирина Шајк, кога прв пат аплицирала за виза за Америка била одбиена поради муслиманските корени.

На 13. години ненадејно починал татко и, а грижата за неа ја презела баба и која и била најголема поддршка.

Нејзината мајка случајно видела оглас за манекенки на автобуска, па сестра и на Ирина ја одвела до таму.

- Јас сакав да станам новихнарка, но ете патот ме доведе тука, изјавиИрина во една прилика.

Кога била мала била често на мета на критики дека е преслаба, а кариерата не можела да ја почне во Русија, ниту во Америка, и помогнале само во Франција.

Денес е еден од најплатените модели.

 

 

 

16.05.2018 - 20:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега