Изненадно почина познатата актерка - македонската публика ја обожаваше во „Вовед во анатомија“

Акерката Стефани Низник почина на 53-годишна возраст .Починала во својот дом во Калифорнија, а причина за смртта се уште не е позната. Да потсетиме таа беше телевизиска актерка, па нејзиниот лик сигурно го имате виденоп на малите екрани.

Најпозната е по улогите во сериите „Вовед во анатомија“, „Изгубени3, „Ѕвездени патеки“, „Истражувачи од Мајами3.

Не била мажена, но зад себе оставила голем број членови од блиското семејство.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2019 - 16:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега