Изминатото деноноќие регистрирани 466 прекршоци за неносење маски

 

Регистрирани се 466 прекршоци за неносење лична заштита на лице во текот на изминатото деноноќие  на територијата на Република Македонија.

Министерството за внатрешни работи денеска апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.08.2020 - 11:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега