Изминатото деноноќие 576 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (26-27 јуни) на територијата на Република Македонија, регистрирани се 576 прекршоци за непочитување на мерката за носење лична заштита на лице, соопштија од МВР.

МВР апелир до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.06.2020 - 10:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега