Измешајте пиво и сок од лимон, резултатите одлични

 

Ако кожата на лицето почнува да биде сива, беживотна и уморна, скапите козметички препарати не се единственото решение. Овој природен тоник на база на лимон и пиво, може многу брзо да ги тргне трагите од уморот, а вашето лице да изгледа затегнато и свежо.

Измешајте сок од половина лимон и две лажици ладно светло пиво, па нанесете го тоникот на лицето и оставете да делува 20 минути, па измијте го лицето со ладна вода. 

Повторувајте ја постапката два до три пати неделно и ќе забележите драстчна разлика. Овој тоник помага и за масна кожа.

 

 

 

 

 

12.01.2018 - 12:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа