Измамен тетовец: Дал пари за автомобилот, а потоа истото возило било продадено на друго лице

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Н.Р.(37) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама’’.

Пријавениот, како купувач, пред нотар склучил договор за купопродажба на патничко возило „’Сеат Алтеа’’ од А.И.(26) од Тетово, како продавач.

Притоа, се договориле на А.И. да му исплати 246.000 денари. Поле тоа, Н.Р. истото возило го продал на друго лице, но парите не му ги исплатил на А.И..

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2019 - 15:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега