Изјавата на Заев за „северномакедонците" топ тема во регионот

По вчерашната втора јавна дебата за уставните измени, изјавите на Заев станаа топ тема во медиумите во регионот, Србија, Грција и Бухарија.

Одговарајќи на прашање тој кажа дека ни тој, ни неговите деца, ни било кој нема да е северномакедонец и дека нема веќе понижувања со ФИРОМ и вашата земја, а тоа предизвика голем интерес во регионот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2018 - 08:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега