Изгоре магацин во Пекинг - загинаа единаесет лица

Загинаа единасет лица, а четири други се повредени синоќа при пожар во еден магацин во југоисточниот дел на Пекинг, соопштија денеска локалните власти.

Полицијата  информира дека ги истражува причините за пожарот.

Во гаснењето на пожарот учествуваа 13 противпожарни бригади и 54 противпожарни возила. 

20.11.2013 - 09:30

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега