Изгоре куќа во скопско

Семејна куќа изгорела во пожар кој вчера попладне избил во скопското село Огњанци информира МВР

„На 07.12.2021 околу 16:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Огњанци, скопско, настанал пожар во куќа сопственост на Н.Ј.(36).

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а повредени лица нема.“ - велат од МВР.

08.12.2021 - 18:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега